Test monitorów GENELEC 8260A w ADAM Recording Studio

W poniedziałek 19 maja testowaliśmy wraz przedstawicielami firmy KONSBUD-Audio – Wojtkiem Mazurkiem i Jackiem Majewskim nowe monitory trójdrożne GENELEC 8260A. Mieliśmy okazję poznać sposób kalibracji z wykorzystaniem modułu kalibracji zawartym w oprogramowaniu Genelec. Być może i te monitory pojawią się u nas.

IMG_2188-001 IMG_2163-001 IMG_2164-001 IMG_2167-001 IMG_2169-001 IMG_2171-001 IMG_2174-001 IMG_2182-001 IMG_2187-001

Dla tych, których interesuje temat, poniżej opis monitorów:

„Genelec 8260A DSP to arcydzieło w zakresie projektowania układów elektroakustycznych. Genelec 8260A jest trójdrożnym monitorem, który reprezentuje połączenie najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii audio z wyrafinowaną technologią konstrukcji monitorów. Technologia wprowadzona przez firmę Genelec pod nazwą Minimum Diffraction Coaxial (MDCTM) stanowi duży krok w kierunku osiągnięcia perfekcji w technice audio stosowanej w monitorach odsłuchowych.  Przełomowe w zakresie technologii zastosowanie głośnika współosiowego pozwala osiągnąć niespotykany dotąd efekt brzmieniowy, spójność obrazu dźwiękowego zarówno w przypadku odsłuchu na osiach akustycznych monitora, jak i przy odchyleniu od osi.
Nowy monitor Genelec 8260A po raz pierwszy łączy ze sobą zastosowanie głośnika o konstrukcji współosiowej Minimum Diffraction Coaxial (MDCTM) z technologią Directivity Control Waveguide™ (DCWTM – technologia kontrolowania promieniowania fali dźwiękowej w przewidywalnym kierunku), co pozwala na spójne połączenie dwóch głośników i uzyskanie szerszego pasma przenoszenia. Jednocześnie dwa głośniki stanowią jednolite źródło promieniowania w zakresie średnich i wysokich częstotliwości.Funkcjami DSP zarządza oprogramowanie Genelec Loudspeaker Manager (GLMTM). Dzięki niemu możliwe jest konfigurowanie monitorów i subwooferów wyposażonych w moduły DSP w zestawy wielokanałowe. Moduł automatycznej kalibracji i wyrównywania systemu zawarty w oprogramowaniu (AutoCalTM) pozwala na dopasowaniu charakterystyki częstotliwości i parametrów monitora do pomieszczenia, w jakim monitory się znajdują.
Nowy monitor 8260A posiada obudowę wykonaną z aluminium w technologii Minimum Diffraction EncloosureTM (MDETM). Zaokrąglony kształt obudowy niweluje występowanie dyfrakcji fal dźwiękowych i wpływa tym samym na stabilność obrazu akustycznego. Metalowa obudowa jest również odporniejsza na wibracje i rezonanse. Każdy monitor jest wyposażony w gumową podstawkę Iso-PodTM , która pomaga wyregulować kąt nachylenia monitora, jak również izoluje monitor od płaszczyzny podstawy (podstawki lub statywu monitora). Monitor posiada również otwory instalacyjne umożliwiające montaż monitora do statywów podłogowych lub naściennych.”


Notice: compact(): Undefined variable: limits in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Notice: compact(): Undefined variable: groupby in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 853

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /wp-includes/formatting.php on line 4387

Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /wp-includes/formatting.php on line 4387

Dodaj komentarz
Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /wp-includes/formatting.php on line 4387

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *